Animal Crossing: Let's Go To The City - Wii
Jeg vil ikke ligefrem kalde det en snyde kode, mere et hint men…
B-dag indskud:
Sådan får du nogle ekstra kontanter.
- indstille tiden til din fødselsdag (for at ændre tidspunktet på menuen gå til andre ting og sige indstillede tid / dato).
- du skal have nogle penge i din mail boks.
- bare gå til den tid / dato ting igen og sæt den 1 år forude og BAM! du har nogle penge gentage for at få mere og mere!
hvordan kan man få huse
heeej, er der nogen der ved om man kan købe medicin nogle steder? en i min by er blevet syg så… :/
i nook shoppen
hvordan får man det der internet halløj så man kan besøge andre byer ?
vil så gerne besøge andre byer
hejsa alle sammen jeg håber i vil hjælpe mig :3
okay… altså der er nogle der har alle mulige seje ting i sin by som fx. den der vand ting man kan smide sin økse i og det, og en vandmølle (staves) please hjælp
Hvis man arbejder hos ham der tom nook hvordan siger man så at man ikke gider arbejde hos ham mere? håber i kan hjælpe mig! :)
når du arbejder ved ham skal du gøre det færdigt :D
du skal lave alle de ting han ber dig om
du kan få frugter ved at sende et brev til 4 personer og du skal skrive i brevene how are you?. efter det skal du putte en frugt på brevet. efter et par dag får du et brev med frugt feks kokosnød,ferskener eller æbler. du kan også få t-shirts :( håber det hjalp.
Jeg har fundet en del af de der pit seed men ved ikke hvad jeg skal bruge dem til! Er det nogen som kan hjælp? Endvidere kan jeg ikke finde nogen billeder hvordan får man finger i dem?
Pitfall seeds er ikke rigtig til noget:) – de er kun til hvis du spiller med en, såå kan duu grave dem ned bag et træ, så de falder i. Så de er kun til at falde ned i :)
Hej jeg har altså fået 2 ægte billeder fra reeds butik og det er den eneste måde jeg kender til at man kan få billederne til sit museum.
og det er vildt nemt at få en invitation jeg spurgte bare en robot frø der lige var flyttet til min by.
hej, har to spørgsmål :
1. Hvordan får man nye frugter på træerne?
2. hvor kan jeg finde ham k.k?
Håber at i kan hjælpe…
Heejj :)
1. Det kræver at duu bruger internettet og besøger en der bor i en by med andre frugter, som du så tager med hjem og planter. :)
2. K.K. Slider kan du finde inde på museets kaffebarom lørdagen cirka 10 p.m. :)
_ håber det hjalp :)
1. så skal du bruge internettet og besøge en anden som bor i en by med andre frugter, og dem tager du så med hjem igen og planter.
2. på mussets kaffebar lørdag 10 p.m.
Efter jeg havde betalt regningen kom jeg til at sige til Tom Nook: I’ll do it. Hvilket medførte at jeg ikke længere kan bygge til mit hus. Jeg vil gerne have kælderen, men hvis jeg skal have den. Hvordan får jeg ham så til at spørge? Kan jeg gøre noget ?
– Line
hvis du siger nej til nook så udbygger han stadig dit hus og det koster 120000
Hej…
Jeg har et spørgmål… – igen.
Hvordan er det man får en julegave?
Jeg kan bare ikke finde ud af det, alle de andre i byen får. De siger at det måske ligger under puden, men jeg kan ikke flytte puden :D
Jeg håber, I kan hjælpe mig, så jeg kan få en julegave
jep du skal finde Jingle HUSK kig inde i huse uden lys og udenfor. Når du har fundet ham skal du bare snakke med ham… BAAM!!! så har du en julegave hvis du vil have flere bare gå så han ikke ka’ se dig. Og lav dig om Som eks tag din me maske på og andet tøj:)
Tak… :) Det vil jeg prøve…
Hej!
Alle dem der er ved at gå amok over ikke at kunne komme ind i Redd’s club eller hvad det nu hedder i byen, skal ikke prøve at komme ind fordi:
1. Det koster 3000 bells,
2.Det er bare en skod butik,
3.Det tager 200 år og hvidkål at få invitation..
Men hvis du nu gerne vil alligevel så er det nok et sort og hvidt egern/ stinkdyr der kan give dig den!
Tak for hjælpen. Det prøver jeg lige.
Du glemte lige punkt 4 ;)
4. Alle varerne er falske.
Jeg har et spørgsmål….
Man kan jo få nye frisurer henne i byen, men jeg kan ikke finde den frisure, som jeg har haft en gang…
Så jeg håber I kan hjælpe mig..
Det er til en pige, det skal være lyserødt, det stopper cirka lige under ørerne, der er en spænde i hendes højre side hvor hendes pandehår er sat op i og det nederste hele vejen rundt vender ud af….
Jeg håber det er nok at gå ud fra, for jeg kan desværre ikke huske mere…
Så jeg håber at I kan give mig fremgangsmåden. Altså om det er Cute, Grown – up eller Unique osv. Så jeg kan finde lige denne frisure… Jeg mener at frisuren er udenpå Wii spillet: Animal crossing, Let’s go to the city.. Bare at frisuren er brun der…
Jeg bliver glad, hvis I svarer…
Charmerene, lyserød, forår.. Tror jeg svarene er.. Har selv håret! ;)
Håber det hjælper!
Kolde knus Jolle
Hej..
Jeg kan bare ikke finde håret..
Så det var ikke sådan at du kunne skrive de3t lidt mere præcist.. ???
tror jeg har haft det hår: unige(hvordan det nu staves;)) -flirty- warm:) jeg er ret sikker
Hej….
Nu har jeg prøvet for over 18.000 og jeg har stadig ikke fundet den frisure….
Vil I ikke nok skrive det præcist, hvis I ved det ?
– Takk..
forstår det ikke
sådan for du møbler til gode penge hurtigt.
gå ind i andre ting og vælg “set tid, dato”. set dagen til påskedag (hvis du går for lang tid tilbage bliver dit hår uglet og folk i byen kommer med bemærkninger om dir fravær). så vil z.ipper T. bonny være i byen. når han er i byen kan du lede efter påskeæg, som er gemt ligesom fossiler (dvs. under stjerner i jorden). dem kan du så knække i din lomme, og hvis der er et mærke med Z.ipper T. bonny i det, kan du bytte det hos ham forand rådhuset til æg- møbler. hvis du ikke vil havde dem, kan du sælge dem for 900 bells.